St. Territory
be nice to people
fotka me 8:2016.JPG

Blog

šedivost se nosí

Šedivé a stříbrné vlasy se staly dalším barevným must - have, trendem, který módní fanoušci přinesly do ulic. Sice nejde o přirozené šedivění, ale o odbarvování a následné tónování. Nic zdravého pod sluncem a stejně jako to bylo v případě ombré nebo před tím klasického melíru, za pár měsíců budu odbarveným holkám stříhat zničené vlasy nakrátko. Ale proč se s tímhle uměle vytvořeným trendem nesvézt a nenechat vlasy přirozeně šedivět, když už pár stříbrných vlasů na hlavě objevíte?

Nejen Francouzky se nebarví

Chci vypadat v padesáti na dvacet? Když můj věk neprozradí vlasy, možná ho na mě vykecají ruce nebo krk. Je tu pro mě další výzva, ke které potřebuju jasný záměr. Cokoliv, co mi pomůže vytrvat. Po odhození antiperspirantů a nastolení nopoo (tedy mytí vlasů jen vodou nebo organickými mýdly, které používám pro svoje klienty) se po třiceti letech zkouším vrátit ke svému přirozenému barevnému odstínu. Barvila jsem se od svých 18 let. Teď je mi 48 a svoji pravou "tvář" vlastně neznám. Zkouším akceptovat první šediny. Pořád se pozoruju. V autě srabisticky vozím krabičku henny, kdyby na mě přišel absťák a já to už nemohla vydržet. Ale zatím to dávám!

sediva ja.jpg

Moje múzy, moje inspirace

Linda Rodin. Známá stylistka a bývalá modelka z New Yorku přirozeně zešedivěla už ve 40 letech. Teď je jí téměř sedmdesát, nicméně stříbrné vlasy jsou na ní odjakživa cool a umí je nosit. Jde proti proudu. Výrazné brýle, výrazná rtěnka, štíhlá postava a dlouhé vlasy ji řadí mezi jednu z nejzajímavějších a nejvyhledávanějších osobností, které módní svět má. Stejně tak jako o několik let mladší módní redaktorka německého Glamouru Veronique Tristram (najděte si ji na insta). Opět díky zajímavému stylingu a výrazným brýlím statečně vybojovala šediny. Nebo Patti Smith. Ani ta to neměla lehké a ke svým pěkným šedinám se musela téměř tři roky dopracovávat. Ale ta je v míru a lásce a vzhled, nebo to, co si o ní myslí ostatní, neřeší. Asi bych našla i další jména. V New Yorku jsem narazila jen a jen na přirozenost, jakoby právě tahle metropole odpovídala na rostoucí počet trendů a fast fashion razatním odmítáním čehokoliv, co by i jen trochu mohlo být cool. A tak je přirozeně nejvíc cool)

Linda Rodin

Linda Rodin

Jak se s přibývajícími šedinami vypořádat?

Nenechte se odradit svým okolím, které často nevkusně šedivé vlasy komentuje. Hm, to je takové to naše češství. Je to podobně debilní, jako třeba otázka na téma, kdy už budete mít děti, nebo jestli máte chlapa. Přestaňte se barvit včas. Někdo šediví rychleji, někdo nestejnoměrně a jen pár vyvolených je se svými šedinami opravdu spokojených. Každopádně, pokud se barvíte a chcete si nechat barvené vlasy odrůst, nečekejte, až budete mít šedivých vlasů hodně. Přirozený odrost se s odrůstající barvou nehezky doplňuje a nakonec stejně dospějete k tomu, že je jednodušší vlasy ustříhnout a začít znovu. Zaměřte se na jiné detaily své osobnosti. Kožená bunda, červená rtěnka, výrazné brýle?  Buďte silné a přesvědčivé. Prostě na šedivějící vlasy záměrně neupozorňujte a zvýrazněte jiné přednosti, které odvedou pozornost.

Pokud se rozhodnete barvit

Pokud se začnete barvit, počítejte s pravidelnou návštěvou u kadeřníka minimálně jednou za 6 týdnů a s pravidelnými výdaji za barvení odrostu. Ani barva není všemocná. Stálé překrývání vlasů barvou vlasy oslabuje a tak je pravidelné zastřihávání podmínkou. Pro udržení pěkného barevného odstínu se doporučuje mýt vlasy vhodným šamponem a kondicionérem stejné značky, jako je barva samotná. Kombinace barvy a přírodních šampónu je kompromis, který nezaručuje stálost barevného odstínu. 

Necháte si šediny?

Vyhledávejte dostatek slunce. Popelavě šedivé vlasy ve vnitrozemí u moře a oceánu krásně vyšisují, že jsou téměř stříbrné. Navíc v kombinaci s přirozeným opálením je to opravdu super. Myjte vlasy organickými produkty nebo zkuste metodu nopoo. Používáním chemických prostředků vlasy zjemňujete a šediny v nich okázale trčí. Organické produkty, které nechají pokožku mírně podmaštěnou naopak vlasy s těmi šedivými sjednotí.

Pokud máte se šedivěním nějaké pozitivní zkušenosti, napište je do komentářů. A pověře o vytrháváni prvních šedivých vlasů nevěřím! máte li tři, vyškubněte je).