St. Territory
be nice to people
fotka me 8:2016.JPG

Blog

Není čas ztrácet čas

Pokaždé když s něčím v životě začínám, snažím se nešetřit. Investuju nejen do svých učitelů, ale i do nástrojů, s kterými pracuji. Spojení kvality a krásy v jednom mi totiž šetří čas, zlepšuje výsledky a hlavně dělá radost!

IMG_3146.jpg

Nůžky. Sotva jsem vylezla z Toni&Guy akademie, pořídila jsem si univerzální a spolehlivé Bmac Leggera. Počáteční, poměrně drahá sranda, se vyplatila, protože s ručně vyrobenými japonskými nůžkami jde stříhání samo. Tvar, ostří, lehkost... Nedávno jsem svoji klasiku doplnila dalším Japoncem. Mizutani, 6,5 Schorem pro mě nemají ve výtratu a prostřihu konkurenci. Nůžky mám z badboy toys.

IMG_3149.jpg

No po nůžkách samozřejmě přichází řeč na hřebeny a kartáče. A opět jsou ve hře japonci, konkrétně značka YS Park a Sanbi. S těmi jsem se na začátku trošku trápila, protože nejlíp se s nimi pracuje, když už jsou tzv. zajeté, ale hlavně pro klasické rozčesáváni jsem u obou značek našla plochý kartáč v kombinaci štětin a  silikonových zubů, které skvěle fungují na vyčesávání právě nopoo přírodních vlasů. Jejich pořizovací cena jse sice vyšší, protože jde o kartáče pro profi používání, ale spousta lidí, kteří ke mě chodí, se k nim časem stejně dopracovala. (třeba ve formě daru od někoho jiného). A kartáče mám také z badboy toys.

IMG_3150.jpg

 

I když se snažím barvit jen občas, bez barev se to prostě zatím neobejde. Pracuju s australskou značkou Kevin Murphy, která má šetrnější barvy a styling, takže nejste v zajetí těžké chemie ani vy, jako klienti, ale ani my, co s tím děláme. Všechno je to hodně o přirozenosti, mám ráda studené hnědé odstíny, které od přirozeně hnědých vlasů skoro nepoznáte a potom zevětlovací techniky z ruky, které umí takovou australskou letní blond.

IMG_3154.jpg